Klub Przyjaciół Bratka w 3a

W bieżącym roku szkolnym w klasie 3a w ramach innowacji pedagogicznej działał Klub Przyjaciół Bratka. Uczniowie w każdą środę spotykali się z małym przyjacielem - Bratkiem – przewodnią postacią klubu. Pacynka przedstawiana jest uczniom w bajkach terapeutycznych, pomaga w nauce oraz każdej innej trudnej dla nich sytuacji. Trzecioklasiści pracowali Metodą Ortograffiti rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.

W ramach działalności Klubu zrealizowano innowacyjne projekty m. in.: Ortograficzne bransoletki i Literowe układanki, czyli kodowani. W efekcie nauka ortografii stała się pasjonującą zabawą.

Na koniec zajęć dzieci otrzymały podziękowania za odwagę w podejmowaniu wyzwań z pomocą Ortograffiti z Bratkiem a szkoła zdobyła Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji.