ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

"Hubalowe szkoły" świętują urodziny Patrona

admin

„Hubalowa legendo ptakiem poleć w kraj…”

Z okazji 125. rocznicy urodzin mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” Stowarzyszenie „Hubalowa Rodzina” zwróciło się z apelem o wspólne odśpiewanie „Hubalowej legendy” w dniu urodzin Patrona naszej szkoły.

22 czerwca społeczność szkolna, jednocząc się z innymi szkołami imienia mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, uczciła rocznicę urodzin Majora wspólnym śpiewem. Apel był okazją do przypomnienia postaci Patrona i wyznawanych przez niego wartości „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie zadzwonił 8 września 1982 roku. Pięć lat pracowaliśmy nad wyborem imienia. Ostatecznie w kwietniu 1987 r. nadano jej imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Dzień Patrona, który obchodzimy 30 kwietnia i inne wydarzenia związane z Majorem są wielkim wydarzeniem w życiu szkoły.

Henryk Dobrzański jest dla nas wzorem patriotyzmu i oddania Ojczyźnie.

Galeria: