Przerwa na czytanie

„Przerwa na czytanie” to ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

Celem tej akcji jest:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– integracja środowiska lokalnego;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

– wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Przerwie na czytanie. W Strefie czytania zarejestrowano 215 osób. Wszyscy, którzy wzięli udział w akcji, wpisali się do pięknego czytelniczego święta. Dziękujemy, że daliście sobie szansę na zaprzyjaźnienie się z książkami.