XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” pod takim hasłem w piątek 7 października 2022 roku w ramach obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej Trójki po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności w tym zakresie. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki.

Chcemy pokazać zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że wszędzie otaczają nas liczby, z matematyką mamy do czynienia na co dzień, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

W naszej szkole najwięcej emocji wywołały egzaminy przeprowadzane przez Komisje Egzaminacyjne. Egzaminatorami byli uczniowie z klas IV wyłonieni podczas klasowych eliminacji. Sprawdzali oni umiejętność szybkiego liczenia wśród uczniów klas III-VIII. Uczestnicy zabawy za zdanie egzaminu otrzymywali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Przeprowadzono 241 egzaminów, a 104 uczniów otrzymało certyfikaty.

Najlepszą znajomością tabliczki mnożenia wykazały się klasy 6A i 8B, w których największy procent uczniów uzyskał certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Klasa 6A wygrała w tej rywalizacji już po raz drugi. Gratulujemy.

W tym dniu podczas lekcji matematyki uczniowie w ciekawy sposób utrwalali umiejętność mnożenia, wykorzystując karty pracy z kodowaniem. Było przy tym wiele emocji, każdy był ciekaw ostatecznego wyniku swojej pracy.

Wszystkim, którzy zdobyli certyfikaty gratulujemy dobrej znajomości tabliczki mnożenia. Dziękujemy również nauczycielom za udział w akcji oraz za wszelką okazaną pomoc.

Nauczycielki matematyki