Po dwuletniej przerwie z powodu sytuacji epidemicznej 7 października 2022r. odbył się turniej piłki nożnej „Kto lepszy?”. Zmieniła się również forma i termin. Młodzi zawodnicy spotkali się nie na hali sportowej HOSiR-u, lecz na boiskach Orlik przy SP 3. W tegorocznej edycji turnieju, która wpisuje się jubileusz 100-lecia sportu hrubieszowskiego i 40-lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie, wzięło udział 200 uczniów z klas I- VIII z hrubieszowskich szkół podstawowych - Nr 1, Nr 2 i Nr 3.
W zespołach, oprócz chłopców pojawiły się również dziewczęta, które świetnie sobie radziły z tą dyscypliną sportową. Po raz pierwszy na boisku zagrały również zespoły z klas I-III i to oni o godz. 9.00 rozpoczęli zmagania sportowe.
Turniej Honorowym Patronatem objęła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska i o godz. 11.00 powitała wszystkich uczestników wraz z opiekunami, życząc im zapału w rywalizacji, ale i radości ze spotkania. Następnie wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 Marzanną Bednarczuk wręczyły dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn i najlepszych strzelców w kategorii klas I- III.
Po oficjalnym rozpoczęciu i nagrodzeniu najmłodszych rozgrywki rozpoczęły zespoły z klas IV- VIII.
O godz. 15.00 dyrektor szkoły podziękowała zawodnikom oraz nauczycielom za aktywny udział i wraz z zastępcą burmistrza p. Pawłem Wojciechowskim wręczyli puchary w tej kategorii
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 dziękuje wszystkim, dzięki, którym turniej mógł się odbyć: - Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marcie Majewskiej za honorowy patronat nad turniejem i ufundowanie pucharów. - Dyrektorom SP-1 Edycie Kucharskiej oraz SP-2 Marcinowi Mrozowi za przychylność i udział uczniów w rywalizacji turniejowej. - nauczycielom ze SP Nr 1 i SP Nr 2 za skorzystanie z zaproszenia. -uczniom biorącym udział w turnieju ze SP Nr 1, SP Nr 2 i SP Nr 3. - Nauczycielom wychowania fizycznego SP-3 za zaangażowanie i pracę włożoną w organizację turnieju.
WYNIKI TURNIEJU:
Klasy I
Wyniki spotkań:
W kategorii klas pierwszych do zawodów przystąpiła jedynie reprezentacja SP 3 i uzyskała automatycznie 3pkt do klasyfikacji generalnej turnieju. Chłopcy rozegrali dwa mecze towarzyskie:
SP3 – SP2 klasa II 3:2
SP3 – SP3 klasa II 2:3
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP 3 Hrubieszów
Król strzelców – Dominik Fusiara
Klasy II
Wyniki spotkań:
1. SP2 – SP3 1:0
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP 2 Hrubieszów
II miejsce – SP 3 Hrubieszów
Król strzelców – Jakub Piędzio
Klasy III
Wyniki spotkań:
1. SP3 – SP2 2:1
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP 3 Hrubieszów
II miejsce – SP 2 Hrubieszów
Król strzelców – Iga Kasztelańska
Klasy IV
Wyniki spotkań:
1. SP1 – SP2 1:1 (2:1po rzutach karnych)
2. SP2 – SP3 4:0 3. SP1 – SP3 5:1
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP 1 Hrubieszów
II miejsce – SP 2 Hrubieszów
III miejsce – SP 3 Hrubieszów
Król strzelców – Tomasz Rerak
Klasy V
Wyniki spotkań:
1. SP1 – SP2 0:4
2. SP2 – SP3 4:1
3. SP1 – SP3 1:4
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP 2Hrubieszów
II miejsce – SP 3 Hrubieszów
III miejsce – SP 1 Hrubieszów
Król strzelców – Mikołaj Jóźwiak
Klasy VI
Wyniki spotkań:
1. SP1 – SP2 0:1
2. SP2 – SP3 1:0
3. SP1 – SP3 0:0 (1:0 po rzutach karnych)
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP 2 Hrubieszów
II miejsce – SP 1 Hrubieszów
III miejsce – SP 3 Hrubieszów
Król strzelców – Michał Winiarski
Klasy VII
Wyniki spotkań:
1. SP1 – SP2 0:3
2. SP2 – SP3 0:0 (0:1 po rzutach karnych)
3. SP1 – SP3 1:0
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP 2 Hrubieszów
II miejsce – SP 3 Hrubieszów
III miejsce – SP 1 Hrubieszów
Król strzelców – Bartłomiej Gontarz
Klasy VIII
Wyniki spotkań:
1. SP1 – SP2 0:4
2. SP2 – SP3 5:0
3. SP1 – SP3 5:0
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP 2 Hrubieszów
II miejsce – SP 1 Hrubieszów
III miejsce – SP 3 Hrubieszów
Król strzelców – Filip Turzyński
Klasyfikacja generalna turnieju (3 pkt za zwycięstwo w roczniku, 2 pkt za miejsce drugie, 1 pkt za miejsce trzecie):
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie (19 pkt)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie ( 15 pkt)
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie (9 pkt)
Galeria: