Spotkanie z Panem Leszkiem Kryszczukiem Pasjonatem Modelarstwa

W dniu 9 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego odbyło się spotkanie z Panem Leszkiem Kryszczukiem – instruktorem modelarstwa lotniczego. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami oraz delegacje uczniów z klas IV – VIII.

Pan Leszek opowiadał ciekawie o swoim hobby, sukcesach jakie osiągnął wraz ze swoimi podopiecznymi w Polsce i na świecie, zachęcał do odkrywania pasji i zainteresowań. Mówił również o tym, że czasami hobby może stać się wymarzoną pracą – wtedy robimy to, co lubimy, sprawia nam to przyjemność, przynosi radość.

Młodzież kończąca szkołę podstawową stoi przed wyborem dalszej drogi edukacji, w przyszłości także zawodu, jaki będzie wykonywać. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego pan Leszek podkreślał, jak ważne w tym momencie jest wsparcie i pomoc rodziców, nauczycieli, instruktorów zajęć dodatkowych. Młodzi ludzie powinni znać swoje możliwości i ograniczenia, mocne strony, specjalne predyspozycje, talenty, bo wówczas łatwiej pokierować swoim życiem i wybrać właściwą szkołę średnią, a później pracę.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie słuchali prowadzącego, zadawali wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Oglądali rekwizyty i samodzielnie budowali modele samolotów.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie każdy z uczestników mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego