ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Ślubowanie klas I

admin

10 listopada odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość odbyła się w przeddzień 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część oficjalną poprowadził przewodniczący SU Filip Hojda. W tym ważnym wydarzeniu dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” wzięli również udział zaproszeni goście: wiceburmistrz Paweł Wojciechowski i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Szczekan.

Po wprowadzeniu sztandaru i uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego pani dyrektor Marzanna Bednarczuk powitała wszystkich zebranych gości i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów i ich rodziców. Szczególną uwagę zwróciła na ważne w życiu wartości: miłość, szacunek, prawda, pracowitość, obowiązkowość, patriotyzm, rodzina, wiara, religia, przyjaźń, wierność, honor, ojczyzna, sprawiedliwość, tolerancja.

W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie:

Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

Jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę się starać być dobrym kolegą,

Swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania panie dyrektor: Marzanna Bednarczuk i Marta Słupna dokonały symbolicznego aktu pasowania.

Pierwszoklasiści otrzymali od wychowawczyni pamiątkowe dyplomy, od koleżanek i kolegów z klasy III a ołówki, od pana Wiceburmistrza słodki upominek a od rodziców rożki obfitości.

W części artystycznej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i taneczne.

Na koniec uroczystości był czas na pamiątkowe zdjęcia i podziękowania.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy a ich Szanownym Rodzicom powodów do dumy i satysfakcji ze swoich pociech.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknej uroczystości ślubowania.

Galeria:

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.