ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Drzewka Niepodległości

admin

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień - to miłość,

biel - serce czyste...

Piękne są nasze barwy ojczyste”.

Czesław Janczarski "Barwy ojczyste”

11 listopada jest jednym z najważniejszych dni odnotowanych w kalendarzu. Od 1918r. jest kojarzony przez Polaków z odzyskaniem przez nasz kraj Niepodległości. Po 123 latach niewoli rosyjskiej, pruskiej i austriackiej mogliśmy zacząć się cieszyć życiem w wolnej Ojczyźnie. Po wsze czasy data ta będzie jednocześnie przywoływać postać naczelnego wodza Armii Polskiej- marszałka Józefa Piłsudskiego.

Aby upamiętnić wydarzenia sprzed 104 lat, Samorząd Uczniowski przygotował okolicznościowe gazetki przywołujące historyczne wydarzenia, a także wystawę pod hasłem "Drzewka Niepodległości”. Nie miałaby ona miejsca, gdyby nie zaangażowanie naszych uczniów i ich Wychowawców. To dzięki nim możemy teraz w holu naszej szkoły podziwiać niezwykle kreatywne eksponaty. Wszystkie są w kolorach biało- czerwonych. Niektóre z nich zostały wzbogacone o nazwiska Ojców Niepodległości, symbole polskości, a także odpowiedzi dzieci na pytanie: "Za co kocham Polskę?”.

Wszystkie klasy IV- VI za zaangażowanie, przygotowanie Drzewek Niepodległości otrzymały pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami.

Samorząd Uczniowski kl. IV- VIII

Galeria: