ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

III b kulinarnie

admin

W piątek 18 listopada uczniowie klasy III b zorganizowali pierwsze zajęcia w nowej salce kulinarnej powstałej w ramach Laboratoriów Przyszłości. Na początku zajęć zapoznano dzieci z regulaminem BHP obowiązującym w pracowni, potem przystąpiono do czynności organizacyjnych. Dzieci do wykonania miały trzy bardzo łatwe z pozoru zadania. Pierwszym było zrobienie kisielu o ulubionym smaku, zgodnie z instrukcją.

Drugim - deseru z wykorzystaniem wafli ryżowych, konfitur, bananów, borówek, winogrona i kremu czekoladowego. Deser w kształcie uśmiechniętej buźki zachęcał do pałaszowania.

Wszyscy spisali się na medal. O ile dwa pierwsze zadania okazały się łatwe, to największą trudność sprawiło niektórym dzieciom umycie naczyń i posprzątanie po sobie. W tym dniu praca domowa była więc bardzo praktyczna i doskonaląca umiejętności dzieci. Po skończonej pracy odbyła się degustacja powstałych smakołyków. Zajęcia podsyciły apetyt uczniów do dalszego kucharzenia, więc planujemy już kolejne pyszności - tym razem warzywne.

Zachęcamy także dzieci do pomagania rodzicom w domowej kuchni i nauki czynności kuchennych i porządkowych - jak widać bardzo ważnych. Praktyka czyni mistrza!

Opiekunowie klasy III b

Galeria: