ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

admin

Uczniowie klasy III a wiedzą, że w okresie zimowym zwierzęta czekają na ludzką pomoc. Jednak dokarmianie ptaków i dzikich zwierząt musi odbywać się z rozwagą i w porozumieniu z pracownikami nadleśnictwa. Z tego względu cała grupa wyznaczyła sobie etapy działań, aby wspomniana pomoc była niezawodna.

Pierwsza część projektu dotyczyła przygotowania teatrzyku kukiełkowego pt. „Pomagamy zwierzętom – z głową”. Gospodarze tego występu zaprezentowali widzom kilkanaście wskazówek dotyczących rodzajów pożywienia, sposobu jego przygotowania oraz właściwych miejsc do montowania karmników. Zaprezentowali również pokaźny zbiór fotografii dzikich zwierząt na tle zimowej szaty. Każdy uczestnik mógł zagłosować na jedną z nich.

Za trud nauki na pamięć roli oraz za wykonanie pięknych kukiełek z pomocą rodziców, wychowawczyni klasy zorganizowała dzieciom niespodziankę. Dalsza część projektu realizowana była we współpracy z pracownikami Nadleśnictwa Strzelce. Zacni goście, tj. Pan Sebastian Borowiec i Pan Bartek Poniedziałek przybyli na spotkanie w towarzystwie swoich przyjaciół – pięknego psa i jastrzębia, który dostojnie rozpościerał skrzydła. Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy, o gatunkach roślin, które tworzą naturalne środowisko dla zwierząt (podając nazwy pospolite i z łaciny), o sposobach pomocy zwierzętom, a przede wszystkim o niesamowitych umiejętnościach psa i jastrzębia. Możliwość przytulenia się do psa i pogłaskania skrzydlatego przyjaciela dostarczała dzieciom wiele radości. W końcowej części spotkania odbyły się quizy i zagadki, sprawdzające, czy wszyscy uważnie słuchali. Pamiątkowe gadżety z nadleśnictwa, wspólne fotografie nie pozwolą szybko zapomnieć o tym wspaniałym wydarzeniu.

Podziękowania należą się wszystkim Osobom zaangażowanym w ten projekt.

Wychowawczyni klasy Iwona Rubacha

 

 

Galeria: