Czytam sobie 10 lat

W klasie 1a realizowany był program CZYTAM SOBIE 10 LAT. W ramach programu wychowawca klasy oraz Panie z biblioteki szkolnej przeprowadzili zajęcia edukacyjne mające na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.

Tematyka lekcji dotyczyła następujących treści:

1. WODOMOCNI – ODKRYWAMY MOC WODY na podstawie książki Marcina Sendeckiego z ilustracjami Zofii Różyckiej pt. Wielki skarb. Uczniowie dowiedzieli się jak wykorzystywana jest woda, poznali właściwości wody i kamieni, które wykorzystali do tworzenia rzeźb, poznali rolę wody jako kleju.

2. NIEŁATWO BYĆ PILOTEM! Na podstawie książki Wojciecha Widlaka z ilustracjami Tomka Kozłowskiego pt. Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303. Dzieci poznały: wybrane historie polskich lotników w czasie II wojny światowej, rolę wytrwałości w dążeniu do celu, jakim jest wymarzony zawód.

3. FAFIK – JAKI JEST? Na podstawie książki Doroty Łoskot – Cichockiej pt. Nelka i pies Fafik. Historia psa Fafika przypadła dzieciom do gustu, ponieważ temat zwierzaka domowego jest najmłodszym bardzo bliski. Dzieci pracowały indywidualnie i grupowo. Z zaangażowaniem wykonywały postawione przed nimi zadania. Pierwszoklasiści sprawdzili swoją spostrzegawczość, uzupełniali karty pracy, wykonywali zadania matematyczne i co najważniejsze, uczyli się przez zabawę.

3 marca odbyło się podsumowanie programu. Dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książki i dyplomy za czynny udział w programie, oraz własnoręcznie wykonały korony. Po czym wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Książki z serii Czytam sobie zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach, które dopiero uczą się biegle czytać. W serii znajdują się książki o trzech stopniach trudności. Zachęcamy wszystkich czytelników do odwiedzenia biblioteki i wybrania sobie odpowiedniej dla siebie książki z wyżej wymienionej serii.