ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Klasa III a poznaje Afrykę

admin

Zajęcia poświęcone Afryce odbyły się 3 marca. W tym dniu sala lekcyjna symbolizowała gorący klimat, a uczniowie, w charakterystycznych kostiumach, reprezentowali tamtejszą ludność. W takiej scenerii zabrzmiały afrykańskie bębny i etniczna muzyka. Zabawy słuchowo - ruchowe pobudziły apetyt uczniów na cytrusy oraz bakalie. W ramach tego spotkania cała grupa wykonała „Małpi most”, czerpiąc pomysł od bohaterów książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.

Działania te przeplatały się rozmowami na temat potrzeby dbania o środowisko i żyjące tam dzikie zwierzęta.

Zespół klasowy miał dodatkową przyjemność, a mianowicie, spotkał się z siostrą zakonną, która była na misji w Afryce i opiekowała się dziećmi. Zgromadzone zdjęcia, opowieści gościa pozwoliły zrozumieć problem ograniczonego dostępu do wody pitnej, żywności oraz specyficznych warunków edukacyjnych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Osobom, które pomogły nam w organizacji tego wyjątkowego dnia.

Wychowawca klasy: Iwona Rubacha

Galeria: