ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Gala Wolontariatu

admin

Dnia 12 marca 2023r. w Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa odbyła się Gala Wolontariatu. Podczas uroczystości uhonorowano w pięciu kategoriach osoby, grupy, instytucje, które w ubiegłym roku organizowały, nie szczędząc czasu i sił, akcje charytatywne na rzecz osób słabych, potrzebujących, tych, które na skutek zdarzeń losowych, działań wojennych straciły dom, poczucie bezpieczeństwa.

Laureatem konkursu w kategorii Wolontariat szkolny zostało Szkolne Koło Caritas działające przy naszej szkole. Samorząd Uczniowski zdobył wyróżnienie.

Do grona Laureatów dołączyli także zwycięzcy w kategoriach: Wolontariat Młodzieżowy, Indywidualny, Zespołowy i Seniorski. Tytuł Honorowego Wolontariusza został przyznany Hrubieszowskiej Oazie Dobrych Serc i Rąk do Pomocy (HOSiR), głównie za pomoc udzieloną uchodźcom z Ukrainy.

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali z rąk p. Burmistrz, Marty Majewskiej, pamiątkowe dyplomy, na których odnotowano niezwykle wymowne słowa: "Wasza postawa umocniła przekonanie o solidarności mieszkańców naszego miasta i regionu. Wolontariat i charytatywność to działania, które przynoszą niezwykle duży pożytek społeczny i czynią świat lepszym miejscem, dlatego pragnę przekazać Wam słowa uznania oraz wyrazy ogromnej wdzięczności za okazaną empatię”.

Jako przedstawiciele Caritasu i Samorządu Uczniowskiego przekazujemy te słowa całej społeczności szkolnej, gdyż gdyby nie bezinteresowna pomoc Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników, Rodziców i Uczniów nie byłaby możliwa organizacja akcji charytatywnych na rzecz tych, którym dobroć naszych serc przywraca nadzieję na lepsze i spokojniejsze życie.

Galeria:

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.