ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Dzień Świętego Patryka

admin

17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii. Zgodnie z legendą Św. Patryk użył trójlistnej koniczyny do wytłumaczenia istoty Trójcy Świętej, co później stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii. Wszyscy uczniowie przybyli do szkoły ubrani na zielono.

Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania audycji o Irlandii, historii kraju, muzyce, literaturze, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich.

Uczniowie zapoznali się z historią i symbolami Irlandii, dowiedzieli się w jakim kraju w tym dniu farbuje się rzekę na zielono i dlaczego ktoś może zostać uszczypnięty. Były quizy i filmy kulturowe, uczniowie malowali, wycinali i chowali zielone koniczynki i tańczyli irlandzki taniec. 

Dzień Świętego Patryka odbył się w naszej szkole na wesoło i kolorowo.

Happy Saint Patrick's Day!

Galeria: