ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Klasa 6 b w Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa

admin

Dnia 29 marca 2023r. klasa VI b wraz z opiekunami udała się do Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa. Na początku, jako uczestnicy wycieczki, obejrzeliśmy wystawę poświęconą mjr. Henrykowi Dobrzańskiemu "Hubalowi” i wysłuchaliśmy opowieści o bohaterskim życiu naszego Patrona. W trakcie prezentacji naszą uwagę przykuły zarówno słowa jak i zdjęcia z okresu pobytu majora i jego rodziny w Hrubieszowie, a także te z czasów II wojny światowej.

Potem zeszliśmy do części zajmowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wyposażona jest ona m.in. w wypożyczalnię książek dla dzieci, ale także i w czytelnię prasy, dział multimediów, kącik dla pasjonatów gier planszowych.

Nowe pomieszczania zafascynowały nas swoim bogactwem i estetyką architektury wnętrz. Cieszymy się, że pojawiło się takie miejsce na mapie naszego miasta, które jest w stanie przyciągnąć rzesze dzieci i młodzieży.

Jako szkoła i klasa dziękujemy Pracownikom biblioteki za oprowadzenie nas po Centrum Dziedzictwa i niezwykle wartościową prelekcję o "Hubalu”.

Opiekunowie- Ewa Sitnik – Pogwizd i Agnieszka Hojda

Galeria:

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.