ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Zrozumieć Wspierać Pomagać

admin

W poniedziałek 3 kwietnia odbyły się w szkole uroczyste obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Włączenie się w wydarzenie obejmowało Taniec Motyla w wykonaniu uczniów z klasy 2 b, który odzwierciedlił piękno różnorodności, wyjątkowości oraz ciągłego rozwoju osób autystycznych.

Dzięki prezentacji i filmom edukacyjnym, uczniowie dowiedzieli się czym jest autyzm, jak funkcjonują osoby ze spektrum oraz co można zrobić, aby pomóc im w codziennym życiu. Poprzez warsztaty sensoryczne można było na chwilę przenieść się w świat autysty: bodźce wzrokowe, dotykowe i słuchowe, które w nadmiarze były eksponowane, pozwoliły choć przez chwilę poczuć się jak osoba z autyzmem. Miało to na celu ukazanie jak trudno takim osobom funkcjonować w głośnym i chaotycznym świecie, z nadmiarem różnego rodzaju bodźców.

W tym dniu cała społeczność szkolna w geście solidarności z autystycznymi osobami wykonała taniec rąk do muzyki z filmu Amelia Comptime z innego lata: Popołudnie. Zorganizowane zajęcia umożliwiły propagowanie wiedzy wśród uczniów na temat autyzmu i budowanie postawy tolerancji i akceptacji.

Organizatorzy: D. Bobak, A. Hojda, E. Jaskółowska, A. Kryszczuk, A. Ryszkowska.

Galeria:

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.