ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Tydzień Poezji w bibliotece szkolnej

admin

Tydzień Poezji w bibliotece szkolnej to kilka wydarzeń, w których udział wzięli uczniowie z klas I-VIII. W ramach tych wydarzeń odbył się konkurs plastyczno-literacki „Ilustrujemy poezję”, podsumowaliśmy akcję „Klub Pożeraczy Książek”, zaprosiliśmy uczniów do klasowego rymowania, którego rezultatem jest wiersz „Wiosna z SP3” oraz wysłuchaliśmy recytatorów deklamujących wiersze.

Każde z wymienionych działań zaliczamy do udanych.

Zaskoczyło nas zaangażowanie w przygotowanie prac plastycznych, fantazja przy pisaniu wspólnego wiersza i repertuar recytowanych wierszy, od inwokacji z „Pana Tadeusza” po wierszyki najznamienitszych poetów dla dzieci.

Tydzień Poezji zakończyliśmy akcją „Dobre słowa dla Ciebie”. Uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły inspirujące i wspierające cytaty z książek, a w zamian otrzymali karteczki, na których dorośli podzielili się swoimi ulubionymi poetami.

Dziękujemy Oskarowi, Dominikowi, Tyberiuszowi z klasy 7 b oraz Karolinie, Patrycji, Julii, Lenie, Klarze, Oli, Nikoli i Emilii z klasy 5a, za zaangażowanie w Tydzień Poezji.

Galeria:

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.