ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Klasa 3 b w Jednostce Wojskowej

admin

3 czerwca był dniem otwartym w 2 Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Z tej okazji uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę, by zobaczyć jak wygląda życie żołnierzy w koszarach. Dzieci obejrzały sprzęt bojowy oraz wozy rozpoznawcze. Poznały zasady bezpiecznego posługiwania się bronią, podstawowe zasady przetrwania w trudnym terenie. Uczyły się rozpalać ogień metodą krzesiwa. Przypomniały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

 

Dużą atrakcją były pojazdy wojskowe, do których z radością wsiadały. Zakładały hełmy i trzymały w rękach prawdziwą broń. Była to wspaniała lekcja, która dostarczyła wiele praktycznych wiadomości i wspaniałych wrażeń.

Wychowawca Alicja Ryszkowska

Nauczyciel współorganizujący Dorota Bobak

Galeria:

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.