ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Kolejny rok szkolny za nami…

admin

Kolejny rok szkolny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II należy już do przeszłości. Przyszedł czas podsumowań minionych dziesięciu miesięcy obfitujących w sukcesy, których nie byłoby bez współpracy i zaangażowania wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. 22 czerwca br. społeczność szkolna wzięła udział we mszy świętej, dziękując za wszystkie otrzymane w ciągu roku łaski. 23 czerwca przyszedł czas na podziękowania, rozdanie świadectw, nagród i dyplomów. W uroczystości uczestniczyli p. Tomasz Zając Burmistrz Miasta, p. Anna Świstowska Przewodnicząca Rady Miasta, p. Anna Wiśniewska Przewodnicząca Rady Rodziców.

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje

admin

Okres wakacji to czas relaksu i zabawy. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą, a także wyjazdy na kolonie i obozy, wczasy z rodzicami są częstą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Podczas letniego odpoczynku zdarzają się jednak czasami sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Aby nasi uczniowie mogli bezpiecznie wypocząć i zregenerować siły po pracowitym okresie nauki w ciągu całego roku szkolnego, 21 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie dla uczniów klas III- VI dotyczące zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Czytaj więcej...

„Przygoda młodych literatów”

admin

Dnia 19 czerwca 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie integracyjne , na który przybyli z pięciu szkół podstawowych uczestnicy projektu edukacyjnego „Przygoda młodych literatów”. Po powitaniu przez Panią Elżbietę Bednarek uczniowie zapoznali się z efektem swojej pracy, która trwała przez miesiąc. Jej owocem były książki, którym autorzy nadali tytuły: „Róża i Jagoda”, „Tyśka i ferajna”, „Obóz harcerski”, „Przygoda Oli” i „Zakazane drzwi”. Praca poszczególnych grup polegała na dopisywaniu kolejnych rozdziałów opowieści.

Czytaj więcej...

Niech żyją wakacje

admin

Niech żyją wakacje,
niech żyje pole i las,
i niebo i słońce,
wolny swobodny czas.

Tymi słowami dnia 9 czerwca uczniowie klasy II d rozpoczęli montaż słowno - muzyczny dla młodszej społeczności szkolnej, nauczycieli i rodziców. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki związane z letnim wypoczynkiem, zabawami i nutką szaleństwa przedstawiając taniec "Czunga czanga".

Czytaj więcej...

Na podium w konkursie "Jestem bezpieczny"

Małgosia

I miejsce w powiecie

We wtorek 13 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie wzięli udział w Konkursie Wiedzy Prewencyjnej JESTEM BEZPIECZNY, organizowanym prze Komendę Powiatową Policji oraz Straż Miejską w Hrubieszowie, pod patronatem Starostwa Powiatowego. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności rozwiązując test wiedzy składający się z 20 pytań, obejmujących zagadnienia związane między innymi z wiedzą o Policji, bezpieczeństwem, zagrożeniami związanymi z uzależnieniami oraz ogólną znajomością podstawowych przepisów prawnych dotyczących osób nieletnich.

Czytaj więcej...