Żywa lekcja przyrody-spotkanie z Agamą Brodatą

Super User

Dnia 10.04.2018 r. uczniowie klasy VI a mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody. Naszych uczniów odwiedził bardzo miły gość, który nie zamienił słowa, ale okazał się bardzo przyjazny i sympatyczny. Gościem, o którym mowa była australijska jaszczurka Agama Brodata, tak łagodna z natury, że w jej towarzystwie czuliśmy się bezpieczni. Właścicielka jaszczurki, uczennica klasy VI a Klaudia Studzińska opowiedziała o życiu agam brodatych. Mówiła między innymi o tym, co lubią jeść, w jakim klimacie żyją oraz , że mają bardzo delikatne uszy i nie lubią hałasu.

Dużą atrakcją dla uczniów i najbardziej ekscytującą częścią zajęć było spotkanie „oko w oko” z jaszczurką Agamą Brodatą, którą mogli dotknąć, pogłaskać, zrobić zdjęcie – oczywiście pod okiem ich właściciela. Przysporzyło to uczniom wiele radości i wrażeń. Żywa lekcja przyrody to dla uczniów bardzo cenne doświadczenie. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.

Justyna Marcych