Wyjazd do Parku Rekreacji Zoom Natury

Super User

9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Wyjazd sfinansowany został z programu edukacji ekologicznej „Bądź dalEKOwzroczny” realizowanego we współpracy z Gminą Miejską Hrubieszów i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Lublinie. W wycieczce edukacyjnej wzięło udział 40 uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. W parku rozrywki, który łączy wypoczynek z edukacją czekały na nas Laboratoria Wiedzy gdzie poprzez eksperymentowanie i doświadczenia uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wybranymi zagadnieniami z zakresu: przyrody, historii naturalnej, geologii, geografii i ekologii.

Odwiedziliśmy Laboratorium Zoom Natury, Laboratorium Runo Leśne, Laboratorium Awifauny i Troposfery, Laboratorium Energii i Recyklingu oraz ekspozycje: kubiczne formy z żywymi organizmami, od karbonu do dnia dzisiejszego, podziemne królestwo, multimedialny Zoom. Dużym zainteresowaniem cieszył się również Plac Energii gdzie uczniowie sami za pomocą pracy własnych mięśni wytwarzali energię do pracy takich maszyn jak sprężarka czy wentylator. Wycieczka do Zoom Natury w Janowie Lubelskim była dla wszystkich bardzo ciekawą, pouczającą i pełną przygód lekcją mającą na celu kształtowanie postaw proekologicznych. Towarzyszyła nam wspaniała pogoda, która dopełniła udany dzień pełen wrażeń.

Wyjazd zorganizowany został przez p. Justynę Marcych, p. Elżbietę Szkalej oraz p. Patrycję Lipską.