ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Sport alternatywą dla uzależnień

admin

15 czerwca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie (klasy V- III gimnazjum) wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez p. Kamila Rośka – polskiego niepełnosprawnego biathlonistę i biegacza narciarskiego, srebrnego medalistę mistrzostw świata, paraolimpijczyka oraz p. Dawida Zawadę, trenera z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. Warsztaty te różniły się od typowych spotkań profilaktycznych, jakie często były organizowane w naszej szkole. Panująca podczas zajęć atmosfera bliskości i otwartości pozwoliła w skuteczny sposób dotrzeć do młodych ludzi i nawiązać dobre relacje z młodzieżą.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym spotkanie, aktywnie uczestniczyć w organizowanych zabawach sportowych, obserwować ćwiczenia w wykonaniu naszego gościa - p. Kamila Rośka.

Celem zorganizowanych warsztatów było uświadomienie uczniom, że sport wyrabia wiele dobrych cech charakteru, uczy odpowiedzialności, a także kształtuje postawy prozdrowotne.

 

Pedagog szkolny Urszula Suplicka

 

Galeria: