ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Maraton Głośnego Czytania "Zwierz się nam…"

Super User

24 maja 2019 r. w HDK odbył się VIII Maraton Głośnego Czytania "Zwierz się nam…", a także cały cykl imprez towarzyszących, którym patronowała pani Burmistrz - Marta Majewska. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęli akcję od wręczenia listów gratulacyjnych osobom, które miały na swoim koncie czytelnicze osiągnięcia. Potem przyszedł czas na Maraton Czytania, w którym wzięli udział m.in. uczniowie z naszej szkoły. Przybliżyli oni słuchaczom literaturę, której motywem przewodnim były zwierzęta. Ciekawym punktem akcji była prezentacja prac plastycznych dzieci, które postanowiły po przeczytaniu opowiadania narysować świat z dziecięcej wyobraźni. Każda praca nadesłana na konkurs "Raz, dwa, trzy-okładkę robisz ty!" była inna. Najciekawsze dzieła młodych artystów zostały nagrodzone i wyróżnione. Miłe było to, że wśród nich znalazły się prace uczniów z naszej szkoły.

Uczestnicy spotkań mogli dodatkowo pobawić się z psem Cyfrą, pełniącym służbę w Staży Granicznej, porozmawiać z panią weterynarz, a potem obejrzeć film pt. "Marsz pingwinów". W naszej szkole o czytelnictwie pamiętano również w miesiącu czerwcu, czego dowodem była akcja "Cała Polska czyta dzieciom". W tym roku rozpoczęła się ona w Polskim Komitecie Olimpijskim. Jej głównymi ambasadorami byli znani sportowcy. W naszej szkole reprezentowali ich nasi chłopcy z klasy VII a, którzy wraz z dziewczętami z Samorządu Uczniowskiego czytali ciekawe wiersze o bajecznych zwierzątkach uczniom z klasy "O". "Kto czyta, żyje podwójnie i nie wie, co to nuda".

Opr. Ewa Sitnik- Pogwizd i Justyna Marcych

 

Galeria: