ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Wyniki konkursów ze Szkolnych Dni Matematyki

admin

Jak już informowaliśmy, 17 maja ogłosiliśmy w szkole Dniem Matematyki. Impreza ta odbywa się w „Trójce” systematycznie od wielu lat. „Oswajamy” matematykę, zachęcamy do rywalizacji w różnorodnych konkursach dla młodszych i starszych uczniów, dla tych co lubią matematykę i dla tych, którzy jeszcze się z nią nie zaprzyjaźnili. Wyniki turnieju międzyklasowego „Matematyka dzika” zaprezentowaliśmy w poprzedniej notatce. Szesnasta edycja konkursu szybkiego liczenia wyłoniła nowych Mistrzów rachunku w poszczególnych poziomach wiekowych.

 

 

 

Mistrzowie klas czwartych:

I. Zuzanna Bachusz 4 a

II. Alan Księżyk 4 b

III.  Marta Lenard 4 b

 

Mistrzowie klas piątych:

I. Christian Poźniak 5 b

II. Zuzanna Wolanin 5 c

III. Martyna Wesołowska V b, Wojtek Sawicki V a

 

Mistrzowie klas szóstych:

I. Patrycja Zając VI a

II. Magdalena Uszko VI a

III. Bartosz Pawelec VI a

 

Mistrzowie klas siódmych:

I. Milena Turzyńska VII a

II. Karol Derlak VII a

III. Oliwia Rybaczuk VII b

 

Mistrzowie klas ósmych:

I. Daria Pirogowicz 8 c

II. Kacper Gryniewicz 8 a

III. Matylda Bień 8 a

 

Mistrzowie klas trzecich gimnazjum:

I. Tomasz Budzyński 3 a

II. Katarzyna Tokarczuk 3 a

III. Jakub Kozik 3 a

 

Uczniowie klas 0 – 3 uczestniczyli w rywalizacji na cyferkowe stroje i wykonywali prace plastyczne ilustrujące Krainę trójkąciaków. Dzieci zadziwiły komisję konkursową bogatą wyobraźnią i znajomością różnorodnych technik plastycznych. Po burzliwej dyskusji część prac nagrodzono, a część wyróżniono. Oto ich twórcy:

Uczniowie, których prace nagrodzono: Nikola Stańczak I b , Anna Świętoniewska I b, Paulina Bazylewicz III a, Maja Jaworska 0, Łucja Dorman 0, Zuzia Janik 0, Maja Duńska II a, Hania Gubała II a, Natalka Maksymiuk II b, Tyberiusz Jędruszczak II b, Karolina Solarska II b, Maja Borek I a, Kasia Bałakut I a,Klaudia Szkutnik II c, Malina Wrzyszcz II c.

Uczniowie, których prace wyróżniono: Weronika Sala I b, Sebastian Romański I b, Patrycja Żyłowska III a , Adam Szklarz III a, Magdalena Marciniuk III a, Karol Kański 0, Ewa Chwedczuk II a, Maja Osińska II a, Kacper Wosiek II a, Karol Koniec II b, Kajtek Zirebiec I a, Kamil Roch I a, Igor Wójcicki I a , Wiktoria Znaczko I a, Hanna Lipska II c, Kamil Steciuk II c, Maja Wrzołek II c.

Uczniowie klas od 4 szkoły podstawowej do 3 gimnazjum mieli za zadanie zaprojektować Reklamę figury geometrycznej lub przedstawić Wesołe cyferki. Prace były bardzo zróżnicowane pod względem formy, techniki, uwzględniały własności figur i ich zastosowanie.

Nagrody za reklamę:

nagroda I: Piotr Koroński IV b, Maciek Gałecki VI b,

nagroda II: Kinga Żuraw VIII b, Emilka Wac Nina Podskarbi IV a,

nagroda III: Magdalena Stadnik, Patrycja Burdzań IV c.

Wyróżnienia za reklamę:

Mateusz Żuraw V b, Gabrysia Marciniak VIII a.

Nagroda za wesołe cyferki: Oliwka Zubko V a, wyróżnienie: Alan Księżyk IV b.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w rywalizację gratulujemy wiedzy, odwagi, pomysłowości, wyobraźni i zapału. Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali: pani Burmistrz Miasta Hrubieszowa i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 za ufundowanie nagród, panu K. Łopockiemu za wykonanie dyplomów, wychowawcom klas za współpracę i zaangażowanie, pozostałym nauczycielom za wyrozumiałość i wszelką okazaną pomoc.

Zespół nauczycieli matematyki SP nr 3 w Hrubieszowie

 

Galeria: